Tag: Актуелно. Лондон

Невреме утринава ќе го зафати Лондон

Силно невреме пропратено со дожд и силен ветер ќе го погоди Лондон, соопшти Британската метеоролошка служба.Бурата „Ангус“, со поплави и ветрови со брзина и...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот