Tag: Актуелно. Нордвинд

Секој вторник директна линија Санкт Петербург – Скопје

Со пристигнување на првиот лет од аеродромот Пулково на Меѓународниот аеродром „Скопје“ денеска и официјално е воспоставена директната авиолинија Санкт Петербург – Скопје.Авиолинијата на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот