Tag: Актулно

Надал нема да игра во Базел

Рафаел Надал нема да може да се судри уште еднаш со Роџер Федерер на негов терен бидејќи реши да се повлече од турнирот „Свис...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот