Tag: акциска контрола

Полицијата со засилена акциска контрола: 474 санкции за брзо возење, 74...

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои...

Во акциска контрола на МВР санкционирани 55 возачи за брзо возење

Вкупно 55 возачи во Скопје ја пречекориле брзината во населено место и преземени се мерки против нив.Откриени се и 22 останати прекршоци за кои...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот