Tag: акциски план

Османи најави финализација на Акцискиот план со Бугарија, Захариева апелира на...

– Министерот за надворешни работи Бујар Османи изрази очекување дека во наредните денови ќе продолжи комуникацијата со бугарската страна и оти ќе се финализира...

Фокус на Акцискиот план со Бугарија, подготовки за претстојната седница на...

– Продолжуваат разговорите со Бугарија околу конкретни проекти, но Владата е со јасен став дека за Македонците, македонскиот јазик и идентитет нема простор за...

Заев: До изборите во Бугарија фокус на Акцискиот план, потоа ќе...

– За деталите од размената на идеи меѓу работните групи и  министрите за надворешни работи на Северна Македонија и Бугарија, за нонпејперот, нашето последно...

Османи: Договорот со Бугарија е решение, со акциски план ќе се...

Решението со Бугарија е во Договорот за добрососедство, а кога двете страни ќе се уверат дека решението е во Договорот мислам дека се друго...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот