Browsing: албанија

Два силни земјотреси утрово ја погодија Грција, јавува Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ). Првиот земјотрес се случил на југот на…

Пленарната седница во парламентот на Албанија заврши со врева, хаос и тензии. Седницата ја следеше жестоката пресметка меѓу претставниците на…

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во рамки на учеството на Самитот на лидери на Берлински процес,…