Tag: Ал Бакар

Германија: Уапсени три лица, најден аксплозив

Германската полиција привела три лица поврзани со Сириецот осомничен за планирање на бомбашки напад во Хемниц, а во станот што го пребарувала пронашла експлозив.Портпаролот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот