Tag: Ал Гор

Хилари има еден милион гласови повеќе

Претседателскиот кандидат од Демократската партија, Хилари Клинтон, која на изборите загуби од републиканецот Доналд Трамп, моментно има еден милион гласови повеќе, а таа разлика...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот