Tag: ал Масри

Во Сирија убиен зетот на Осама бин Ладен

Ал Каеда објави дека при воздушен напад на меѓународната коалиција под американска команда во Сирија убиен е Абу Кеир Абу ал-Масри, кој се смета за вториот лидер на таа група.Двете гранки на групата, вклучувајќи ја...

Во Сирија убиен водач на Ал каеда

Абу Фараџ ал Масри, еден од истакнатите египетски членови на Ал каеда, убиен е во напад со беспилотно летало во сириската провинција Идлиб, изјавиле...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот