Browsing: американска

Американската крајбрежна стража отвори истрага за причините за подводната катастрофа на „Титан“. Главниот истражител Џејсон Нојбаер рече дека негов приоритет…

Американската пошта ги предупреди сојузните државите дека треба да дадат повеќе време за пребројување на гласови за претседателските избори во…

Кина нема да ја прифати американската „кражба“ на кинеската технолошка компанија за снимање кратки видеа „ТикТок“, објавија денеска кинеските државни…

– Американската амбасадорка Кејт Мари Брнз изразува задоволство од учеството на граѓаните во изборниот процес за денешените предвремени парламентарни избори.…