Browsing: амстердам

Десетици илјади луѓе протестираа вчера во Амстердам, повикувајќи на поголема акција во борбата против климатските промени. Организаторите соопштија дека 70.000…

Млада жена неочекувано се породила додека била на летот на „КЛМ“, од Еквадор до Амстердам, минатата недела, соопшти холандската болница…

„Премиерот Зоран Заев и холандскиот премиер Марк Руте попладнево на стадионот во Амстердам заедно го следат напреварот меѓу фудбалските репрезентации…

Македонската фудбалска репрезентација во некомплетен состав тренираше претпладнево во Амстердам спроти завршниот натпревар на ЕУРО2020 против Холандија. Претпладневната сесија на…