Tag: Ајзеа Томас

Два натпревара суспензија за Ајзеа Томас

Кошаркарот на Вашингтон, Ајзеа Томас е суспендиран два натпревара поради инцидентот на саботниот дуел со Филаделфија.За време на мечот, тој тргна да се пресметува...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот