Tag: Ајнтрахтм Франкфурт

Ковач не е повеќе тренер на Баерн

Минхенски Баерн со нов тренер ќе влезе во продолжението на сезоната. Иако германските медиуми во текот на денов објавија дека Нико Ковач ја „преживеа...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот