Tag: Ајртон Сена

Формула 1: Хамилтон ја освои 65-та пол-позиција и се изедначи со...

Емотивен вовед во Големата награда на Монтреал во Формула 1. Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, се изедначи со легендарниот Ајртон Сена по бројот на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот