Tag: а влада

Јанкуловска на Фејсбук се пожали од третманот на судиката

Поранешната министерка Гордана Јанкулоска и обвинета во случајот „Тенк“ вчера попладне се обрати на јавноста преку Фејсбук и се пожали на третманот од судијката...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот