Tag: а камиони

Снегот го отежна патниот сообраќај, забрани за камиони на дел од...

Снежните врнежи го отежнаа патниот сообраќајот, кој се одвива по  претежно влажни коловози, во западните делови од државата со остатоци од кашест снег, а...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот