Browsing: банско

Во струмичкото село Банско вчера полицијата прекинала свадбена веселба на која присуствувале околу 300 гости. Од МВР најавија кривични пријави…

Агенцијата за национална безбедност треба да ги провери сите лица кои од Република Северна Македонија во последните 14 дена го…