Tag: „Баскет Кам“

Женскиот прволигаш „Баскет Кам“ подобар од ЖКК „Куманово“

Кошаркарките на „Баскет Кам” забележаа убедлива победа во второто коло од Првата женска кошаркарска лига на Македонија, совладувајќи ја екипата на ЖКК „Куманово“, успеа...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот