Browsing: Белград

Авионот на компанијата „Маратон ерлајнс“, која врши летови за Ер Србија, со 106 патници слета на белградскиот аеродром „Никола Тесла“…

Вишото обвинителство во Белград поднесе обвинителен акт против В. Кецмановиќ, таткото на детето кое на 3 мај годинава изврши масовно…