Tag: Беноа Амон

Внатрепартиски избори во Франција, Амон води, Валс е втор

Поранешниот француски министер за образование Беноа Амон води на внатрепартиските избори на Социјалистичката партија која избира кандидат за претседателските избори во Франција, покажуваат првичните...

Француските левичари избираат претседателски кандидат

Денес, во првиот круг на внатрепартиските избори на Социјалистичките партии, француските левичари избираат кандидат којшто треба да биде доволно силен за да се соочи...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот