Tag: Бенфика

Србија оди на СП во Катар: „Орлите“ во 90 минута ги...

Фудбалската репрезентација на Србија оди на Светското првенство. Тоа е епилогот од вечерашниов натпревар во Лисабон, каде што после пресврт ја победи Португалија со...

Дијас играч на сезоната во Премиер лигата

Дефанзивецот на новиот англиски првак Манчестер сити, Рубен Дијас, е избран денеска за фудбалер на годината во Премиер лигата во избор на Здружението на...

Мурињо: Не е на дневен ред работа во Португалија

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо категорично ја отфрли опцијата да ја преземе Бенфика.Во изминатите денови се појавија гласини дека Специјалниот може да...

ФИФА ги казни Бенфика, Спортинг, Селта, Рајо, Ал Араби…

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) им ги врачи денеска казните на катарскиот Ал Араби, на шпанските клубови Рајо Ваљекано и Селта и на португалските великани...

Каталонските ѕвезди згаснаа во градот на светлината

„Светците“ вечерва ги засенија ѕвездите на Барселона во Париз. Роденденските славеници Анхел Ди Марија и Единсон Кавани, и Дракслер ја наполнија мрежата на Каталонците...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот