Tag: Бернард Казнев

Франција ја продолжува вонредната состојба

Француската влада ќе предложи вонредната состојба во таа земја да се продолжи до средината на јули следната година поради претседателските избори кои се одржуваат...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот