Tag: Берни Еклстон

Форматот на трките во Ф1 пред ремонт?

Последните години се водат полемики за форматот на Формула 1 и како да се привлечат млади гледачи.Поранешниот светски шампион, возачот на Мекларен, Џејсон...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот