Tag: бесплатни

Бесплатните тестови за Ковид-19 се дистрибуираат во аптеките во Грција

Бесплатните тестови за Ковид-19 за домашна употреба (т.н. селф тестови), се очекува од утре да бидат достапни во аптеките во поголемите грчки градови и...

Во Австрија лицата постари од 65 години ќе добијат бесплатни заштитни...

Во Австрија, населението постаро од 65 години ќе добие по десет бесплатни заштитни маски ФФП2 од државата со цел да се заштити од коронавирусот.Министерството...

Шкотска- прва земја во светот со бесплатни хигиенски продукти, потребни за...

За сите жени во Шкотска средствата за менструална хигиена ќе бидат бесплатни, откако пратениците во шкотскиот парламент го усвоија Законот за производи за менструација...

Вакцини против грип кон крајот на месецов, бесплатни за ризични групи,...

Вакцините против сезонскиот грип се очекува да пристигнат кон крајот на месецов, по што веднаш ќе почне процесот на вакцинација. Набавени се 40.000 дози...

Филипче: Вакцината за Ковид-19 ќе биде бесплатна за сите граѓани

Се уште не знаеме која ќе биде цената за вакцината за Ковид-19, но дефинитивно државата ќе издвои буџет и вакцинирањето ќе биде бесплатно, вели...

„TechPack“ – бесплатни софтверски решенија за дигитализација на компаниите погодени од...

– Бесплатни услуги и софтверски решенија за традиционалните микро, мали и средни претпријатија (ММСп) ќе им понуди платформата „TechPack“ која ја креира Стартап Македонија....

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот