Tag: Беџет Пацоли

Пацоли бара од Израел да го признаат Косово

Заменикот на премиерот и шеф на дипломатијата на Косово, Беџет Пацоли бара од Израел да ја признае косовската независност. Како што пренесува порталот РТК, Пацоли...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот