Tag: бизарности

Се би дале за вечна младост

Што би направиле за да го запрете стареењето? Дали би јаделе бубачки, скокале од авион, би си отсекле себе си прст?Многумина би ги...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот