Tag: бизнисмен

Боки 13 барал два милиони евра од кумашинот на бизнисменот Митровски...

„Во Кривичниот суд на денешното рочиште за случајот „Рекет” сведочеше адвокатот Сашко Бошков, кој рече дека првообвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 барал од...

ССК открива уште еден пријавен случај на рекет

– Уште еден бизнисмен, член на Сојузот на стопанските комори на Македонија пријавил дека бил подложен на рекет, а претседателката на ССК Данела Арсовска...

На Заев ќе му се суди за „Поткуп“

Премиерот Зоран Заев денеска во судот рече дека не се чувствува виновен за случајот „Поткуп“.  На судиите им порача дека ќе докаже како „Поткуп“...

Снимките во „Поткуп“ ќе бидат доказ против Заев

На денешното рочиште за случајот против првиот човек на Владата, Зоран Заев, судијата го одби предлогот на одбраната да бидат отфрлени посебните истражни мерки...

Заев на суд за случајот „Поткуп“

Во кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судското рочиште за случајот „Поткуп“, во кој обвинет е премиерот и лидер на СДСМ, Зоран...

Апелација за „Поткуп“ ќе се произнесе дополнително

Апелацискиот суд Скопје денеска одржа јавна седница на која ја разгледа жалбата на одбраната на премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев, која бара...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот