Tag: Билал Касам

Голем митинг на Беса во Скопје

Партијата Беса вчера ја наполни салата „Борис Трајковски“ во Скопје.На митингот беа презентирани носителите на кандидатските листи и изборната програма.Пред присутните говореше претседателот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот