Tag: билатерална

Османи: Тоа што мојата прва билатерална посета е на Софија е...

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска најави дека неговата прва билатерална посета ќе биде на Бугарија што, како што потенцира, претставува порака сама за...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот