Tag: били ајлиш

Били Ајлиш ја објави новата „Џејмс Бонд“ насловна песна (видео)

– Американската тинејџерска попѕвезда Били Ајлиш ја објави насловната песна за најновиот „Џејмс Бонд“ филм, со истиот наслов – „No Time to Die“ (Не...

Били Ајлиш доминираше на Греми наградите

– Во Лос Анџелес синоќа беа доделени Греми наградите, а церемонијата помина во знакот на смртта на легендарниот кошаркар Коби Брајант.Церемониајта почна со едноминутно...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот