Tag: бил ладен

САД распишаа награда од милион долари за „главата“ на синот на...

САД распишаа награда во износ од милион долари за инфромации што би довеле до откривање и апсење на синот на ликвидираниот лидер на терористичката...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот