Tag: Бил

Бил и Хилари Клинтон на инаугурацијата на Трамп

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон и неговата сопруга, поранешната државна секретарка и претседателски кандидат Хилари Клинтон, ќе присуствуваат на инаугурацијата на новиот американски претседател...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот