Tag: биолог

Познат руски молекуларен биолог пронајден мртов во Санкт Петербург, паднал од...

– Познатиот руски молекуларен биолог Александар Саша Кагански (45) е пронајден мртов во Санкт Петербург. Тој беше поврзан со Универзитетот во Единбург и е...

Бил Гејтс на ќерката за диплома и подари ранч вреден 16...

Американскиот милијардер и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс на својата ќерка Џенифер за претстојната диплома и купи  ранч со коњи во вредност од 15,82...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот