Tag: Бирмингем

Нов смртоносен предизвик на ТикТок

Уште еден бизарен тренд се појави деновиве на социјалната мрежа ТикТок, каде што млади момчиња и девојки користат мали магнети кои ги ставаат на...

Исламист планирал убиство на Тереза Меј

Екстремист од Бирмингем, лојален на Исламска држава, прогласен е денеска за виновен пред лондонскиот суд за виновен заради ковање заговор за убиство на премиерката...

Побуна на 600 затвореници во затвор во Бирмингем

Стотици затвореници кренаа бунт во затвор во Бирмингем и контролира неколку делови од установата, пренесуваат светски медиуми.Како што пренесува Би-Би-Си, неколку лица контактирале со...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот