Tag: бирѓун

Полициска акција во Турција против новинари

Триесет и пет новинари од сегашни и поранешни медиуми се уапсени во Турција во полициска операција против движењето на исламскиот проповедник Фетулах Ѓулен, кое...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот