Tag: битка

Зеленски: Руските сили ја започнаа битката за Донбас

Руските војници ја започнаа битката за Донбас, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски во синоќешното видео обраќање, јави Скај њуз.„Многу голем дел од руската армија...

Филипче: Ја добивме првата битка со коронавирусот, враќањето на животот во...

– Враќањето на животот во нормала ќе се одвива постепено и внимателно. За да помогнеме во следниот период сите ќе мора задолжително да ги...

Ален Амедовски нокаутиран од Велшанецот Филипс

Македонскиот борец Ален Амедовски, го претрпе и вториот пораз во својата втора битка во Ултимејт фајт шампионатот.Дебарчанецот Амедовски, синоќа во „Ројал арената“ во Копенхаген...

Ципрас: Загубивме битка, но пред нас е критична војна

Изборниот резултат беше под нашите очекувања, не само за нас туку и за илјадниците прогресивни и демократски граѓани во земјата, загубивме една битка, но...

Холандските градови почнаа „битка“ за домаќин на Евросонгот 2020

Неколку холандски градови веќе се вклучија во трката за домаќин на Изборот на песна на Евровизија во 2020 година, откако претставникот на Холандија, Данкан...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот