Tag: Бијело дугме

Тифа и Ален најавија спектакуларен концерт на „Дугме“ во Скопје

Ален Исламовиќ и Младен Војичиќ- Тифа, пејачи на легендарната рок-група „Бијело дугме“, на денешната средба со новинарите најавија спектакуларен концерт во Скопје и рекоа дека...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот