Tag: бијонсе

Бијонсе фотошопирана на плакатот за „Кралот лав“

Глумецот Џон Оливер во интервју за „Шоуто на Стивен Колберт“ откри дека Бијонсе била фотошопирана на главниот промотивен плакат за новиот филм „Кралот лав“.Всушност,...

Нова адидас-колекција на облека и обувки во соработка со Бијонсе

Пејачката Бијонсе ја најави својата нова соработка и креативно партнерство со Адидас. Се работи за колекција облека и обувки со потписот на поп-ѕвездата. Бијонсе планира...

„Дестинис Чајлдс“ повторно заедно на сцена

Некогаш популарната Ар-ен-би група „Дестинис Чајлдс“ повторно се појавија заедно на сцена и тоа на фестивалот „Coachella“ во саботата.Кели Роуланд и Мишел Вилијамс по...

Бијонсе целосно утната

Музеј во восочни фигури во Канада се обидел да изработи скулптура на популарната пејачка Бијонсе, но според оценките на постителите, обидот не е најуспешен.Имено,...

Бијонсе ги покажа близнаците

Пред еден месец Бијонсе на свет ги донесе близначињата Сер Картер и Руми.По породувањето, проследено со компликации, и мајката и дечињата се чувствуваат добро.Бијонсе деновиве...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот