Tag: благодарница

Деца од СОС Детско село и од домот „11 Октомври“...

Деца од СОС Детското село и од Домот за деца без родители „11 Октомври“ денеска беа во посета на Владата каде се сретнаа со...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот