Tag: Блажевска

Блажевска: Хорват е идеално засилување за Металург

Легендарното десно крило на ППД Загреб и на хрватската ракометна репрезентација, Златко Хорват, потпиша едногодишен договор со Металург.Претседателката на Металург, Зорица Блажевска, соопшти дека...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот