Tag: Блекстоун

Трамп ќе го советуваат луѓе од Вол Стрит, Волт Дизни, ИБМ...

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп кој на главните позиции во својот кабинет постави мултимилионери, денес најави нов Советодавен одбор полн со челните луѓе на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот