Tag: бликирање

Ташевска-Ременски: Завршува блокирањето на напредокот на државата

По цели десет години добивме вистински претседател на сите граѓани избран на слободни, фер и демократски избори. Убедени сме дека претседателот Пендаровски ќе води...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот