Tag: блумберг јоханес хан

Премиерот Заев ќе учествува на Глобалниот бизнис-форум на Блумберг

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев за време на активностите за време на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк денеска ќе...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот