Browsing: Блумберг

Руските олигарси повлекоа десетици милијарди долари од Европа од почетокот на руската инвазија на Украина под притисок на меѓународните санкции…

Два големи медиуми, Блумберг и Си-Ен-Би-Си, на своите веб-страници истовремено предупредуваат дека временските непогоди веќе претставуваат реална опасност за европската…

Неколкучасовното неработење на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм и сервисите за пораки Месинџер и Вотсап предизвика огромна штета, а „Блумберг“…

Американскиот технолошки гигант „Мајкрософт“ е во преговори за купување на социјалната мрежа „Дискорд“, за 10 милијарди долари, објави „Блумберг“. Според…

Кандидатот за демократска претседателска номинација во САД, Мајкл Блумберг вети дека ќе го намали разликите во богатството меѓу Афроамериканците и…