Tag: Бобан

Бобан и Шукер го спасија Вида

Фудбалерот на Хрватска Домагој Вида ќе игра во полуфиналниот натпревар против селекцијата на Англија и покрај неговиот повик „Слава и на Украина“, што во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот