Tag: богаташи

Украина отвори војна против олигарсите: Богаташите не смеат да финансираат политички...

Украинскиот претседател Владимир Зеленски конечно влезе во долго најавуваната војна против олиигарсите. Врховната влада донесе закон за олигархија, кој ќе стапи на сила за...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот