Tag: Божикен пазар

Во Берлин камион влета во Божикен пазар, девет мртви

Девет лица загинаа, а педесетина се потешко повредени откако камион влета на Божикен пазар во центарот на Берлин, соопшти германската полиција.За сега не е...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот