Tag: божикна звезда

Божиќна ѕвезда – украс за новогодишните и божиќните празници

Голем број семејства за новогодишните и божиќните празници домот, освен со китење на елката, го украсуваат и со цвеќето божиќна ѕвезда, кое цвета во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот