Tag: боинг 777

Боинг 777 принудно слетал во Лос Анџелес откако му се запалил...

„Авион Боинг 777 на филипинска авиокомпанија набрзо по полетувањето од Лос Анџелес принудно слетал поради дефект на моторот.Никој од 347 патници и 18 членови...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот