Tag: Бока јуниорс

Бока јуниорс ја тужи Барселона

Претседателот на Бока јуниорс, Амор Амел објави дека е поведена судска постапка против Барселона, поради трансферот на дефанзивецот Сантијаго Рамос Минго.Трансферот на 18-годишниот Аргентинец...

Бока Јуниорс го бара Буфон

Легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон доби понуда за пет месеци да заработи 2,5 милиони долари и да ја заврши кариерата во Бока Јуниорс,...

Тевез потпиша за Шангај Шенхуа

Аргентинскиот фудбалер Карлос Тевез потпиша двегодишен договор со кинескиот клуб Шангај Шенхуа.Како што денес соопштија од клубот, за триесет и двегодишниот Тевез на Бока...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот